„Trzy pustynie”. Zapraszamy na 55. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”
Aktualności Przystanku > „Trzy pustynie”. Zapraszamy na 55. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

„Trzy pustynie”. Zapraszamy na 55. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

„Trzy pustynie”. Zapraszamy na 55. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone tematyce autyzmu w kontekście choroby Alzheimera.   

trzy pustynie2
Spotkanie zostanie poświęcone prezentacji rozmów, jakie prowadzą ze sobą autorzy niezwykłej książki „Trzy pustynie”: Michał Rutkowski i Andrzej Rutkowski. Bohaterem książki jest autysta, dzielący się ze swoimi czytelnikami własnym odbiorem świata. Jego percepcja i wrażliwość dają nam wiele do myślenia, ten młody i niezwykły człowiek przekonuje nas, że sposób postrzegania i odbioru świata, jaki powszechnie uchodzi za standardowy, nie jest jedynym. Po lekturze „Trzech pustyń” jesteśmy wzbogaceni o obszary, co do których istnienia, nawet się nie domyślamy. To cenna lekcja pokory wobec inności, która mieszka tuż obok nas i jest równie ważna, a nawet wartościowsza niż nasz sposób widzenia świata. Wiele możemy się z niej nauczyć, także otwartości i akceptacji. Wiele w niej jest także analogii, jakie możemy postawić pomiędzy autyzmem i chorobą Alzheimera.
Spotkanie ma celu zachęcenie do przyjrzenia się chorobie Alzheimera z innej, niż znana nam powszechnie, perspektywa postrzegania choroby i dotkniętych nią osób. Będzie to także znakomita okazja do wymiany swoich poglądów i doświadczeń w tym zakresie. 
Spotkanie poprowadzi liderka „Przystanku Alzheimer”, Małgorzata Musioł. 
Spotkanie odbędą się w czwartek, 25 stycznia 2018 roku, o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” przy ulicy Gen. Władysława Andersa 13.   
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne. 
Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.  
    

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie