>>Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Warszawy, Dzielnicę Żoliborz. ">
Recital wspomnień na finał projektu
Aktualności Przystanku > Recital wspomnień na finał projektu

Recital wspomnień na finał projektu

Recital wspomnień na finał projektu

Formuła zajęć, profesjonalne przygotowanie i prowadzenie warsztatów terapeutycznych, ćwiczeń rehabilitacyjnych, wykładów dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera oraz wszelkie inne aktywności i konsultacje zasługują na najwyższe uznanie - to treść listu opiekuna rodzinnego - uczestnika projektu terapeutyczno-rehabilitacyjnego dedykowanego osobom chorym na chorobę Alzheimera i ich opiekunom.

16 grudnia 2017 roku "Przystanek Alzheimer" zakończył realizację projektu terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla grupy 12 osób. Uczestnicy spotykali się regularnie przez 90 dni na zajęciach aktywizujących osoby z demencją. Zajęcia oparte na terapii Mandalą Terapeutyczną i na Terapii Metodą Montessori dla seniorów zostały zakończone realizacją spektaklu teatralnego i wystawą mandali. 
PA Mandala3
7 grudnia 2017 roku odbył się pokaz "Recitalu wspomnień", do którego uczestnicy przygotowywali się w trakcie spotkań w oparciu o Terapię Metodą Montessori. "Recital wspomnień" został zadedykowany rodzinom osób chorych i dla nich odegrany. 14 grudnia 2017 roku odbyła się wystawa prac  powstałych w oparciu o Terapię Mandalą Terapeutyczną. Prace można było oglądać w Centrum Aktywizacji i Integracji Seniorów na Żoliborzu, w miejscu, w którym z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Żoliborz odbywał się projekt. 
Celem projektu była aktywizacja osób chorych oraz pokazanie, iż są to normalni ludzi z deficytami pamięci, mogący nadal współuczestniczyć w normalnym życiu. Grupa nie tylko otworzyła się na proponowane formy terapii, ale także zżyła się ze sobą i zintegrowała społecznie. Poza terapią projekt objął rehabilitację ruchową i ćwiczenia gimnastyczne oraz konsultacje psychologiczne. adresowane do opiekunów.
Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Warszawy, Dzielnicę Żoliborz. 
LOGO biale finansowanie5

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie