Depresja w chorobie Alzheimera” – zapraszamy na 40. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”
Aktualności Przystanku > Depresja w chorobie Alzheimera” – zapraszamy na 40. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Depresja w chorobie Alzheimera” – zapraszamy na 40. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Depresja w chorobie Alzheimera” – zapraszamy na 40. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone depresji, mogącej towarzyszyć osobom chorym na chorobę Alzheimera w każdym stadium choroby.

Depresja jest jednostką chorobową o bardzo złożonym podłożu. Dla opiekuna wykrycie symptomów depresji, odróżnienie jej od choroby Alzheimera bywa bardzo trudne. Jeszcze trudniejsze praktyczne radzenie sobie z tą chorobą i chorym, który został nią dotknięty. W przypadku choroby Alzheimera depresja w różnym przebiegu poprzedza nierzadko chorobę Alzheimera i/lub z chorobą Alzheimera współwystępuje. We wstępnej fazie przechodzą przez nią niemalże wszystkie osoby.

Spotkanie w ramach 40. spotkania „Przystanku Alzheimer” ma na celu zapoznanie uczestników w jak najszerszym zakresie z zagadnieniem depresji zogniskowanej na osobie chorującej na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne. Wiedza teoretyczna i praktyczne rozwiązania zostaną Państwu przybliżone przez doświadczoną specjalistkę z tej dziedziny – panią mgr Joannę Szczukę – psychologa klinicznego, specjalizującego się w depresji. Mającej duże doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Specjalizującej się w procesach starzenia się osób w przebiegu chorób otępiennych - mówi Małgorzata Musioł, koordynatorka Przystanku...

Dla uczestników spotkania będzie to sposobność na zadanie wielu ważnych pytań, dotyczących sfery emocjonalnej osób chorych, sposobu, w jaki rozróżnić depresję od chorób otępiennych, co zrobić w przypadku jej współwystępowania z otępieniem, a przede wszystkim dowiedzieć się o roli opiekuna w łagodzeniu objawów depresji.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2016 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ulicy W. Andersa 13.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.

 

 

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie