Jak umiejętnie pomagać osobie niesamodzielnej i niechodzącej?
Aktualności Przystanku > Jak umiejętnie pomagać osobie niesamodzielnej i niechodzącej?

Jak umiejętnie pomagać osobie niesamodzielnej i niechodzącej?

Jak umiejętnie pomagać osobie niesamodzielnej i niechodzącej?

Usprawnianie osoby niesamodzielnej, niechodzącej – pomocne ćwiczenia rehabilitacyjne – zapraszamy na 49. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”

Spotkanie będzie poświęcone prezentacji ćwiczeń i sposobu rehabilitacji, jakie może prowadzić ze swoim podopiecznym opiekun, chcący aktywizować osobę chorą do dalszego, samodzielnego wstawania, a przede wszystkim chodzenia w sytuacji, gdy osoba chora odmawia wykonania tych czynności i nie chce z nami współpracować.

Spotkanie będzie miało charakter poglądowy, związany z prezentacją przykładowych ćwiczeń i działań rehabilitacyjnych, mających na celu usprawnianie, przywracanie aktywności, związanych z chodzeniem i wstawianiem u chorego. Ta faza choroby zarówno dla osoby chorej, a przede wszystkim dla jej opiekuna, jest bardzo trudna i problematyczna. Chory nie chce z nami współpracować, nie podejmuje żadnego wysiłku, aby wstać, a tym bardziej chodzić. Opiekunowi zaś na tym bardzo zależy. Jak w takim przypadku postąpić? W jaki sposób ułatwić choremu i sobie wykonanie tych czynności? Zmusić do wstania i wykonania kilkunastu kroków? Tej właśnie problematyce zostanie poświęcone kolejne spotkanie „Przystanku Alzheimer”. 
Spotkanie poprowadzi mgr rehabilitacji i fizykoterapii, Tomasz Wiącek, na co dzień zajmujący się rehabilitacją osób niesamodzielnych w Akademickim Centrum Medycznym w Warszawie. Zaprezentuje wybrane ćwiczenia rehabilitacyjne i pokaże w jaki sposób sam pracuje z chorym, nakłaniając go do wstawania i chodzenia, mając przy tym na uwadze zasady bezpieczeństw, związane z narządem ruchu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia 2017 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ul.W. Andersa 13 na Muranowie.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia nalży kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.

Używamy plików cookies w celu realizacji usług. Czytaj więcej.

Zacznij wspierać co miesiąc Wspieram regularnie