Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Przed nami nowy etap akcji "Godność się nie starzeje"

Do końca października nasz Apel o poszanowanie i ochronę godności osób starszych podpisały 2153 osoby! Dziękujemy!
Co dalej? O tym poniżej!

Gorąco dziękujemy wszystkim Wam, którzy zaangażowaliście się w naszą akcję. Dziękujemy także za wszystkie pozostawione pod apelem komentarze. Wiele z nich mówi o sytuacjach naruszania godności osób starszych, których byliście świadkami lub takich, które dotknęły Was bezpośrednio. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, jak ważne są nasze postulaty oraz że musimy działać dalej.

Wybory parlamentarne już za nami. Wkrótce pierwsze posiedzenie Sejmu, niebawem poznamy skład nowego rządu. To w pierwszej kolejności im przekażemy nasz wspólny Apel, wzywając do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz skuteczniejszej ochrony godności osób starszych i konsekwentnego zapobiegania jej naruszaniu.

Nasz apel trafi m.in. na ręce Prezesa Rady Ministrów,  Ministra Zdrowia, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, liderów partii, które zasiądą w Parlamencie nowej kadencji, przedstawicieli Komisji Parlamentarnych oraz liderów Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Jeszcze nie podpisałeś naszego apelu? Nic straconego. Zrób to teraz >>

Nie dopuścimy, by ochrona godności osób starszych była kwestią marginalizowaną czy pomijaną. Nie pozwolimy, by głos najbardziej narażonych na dyskryminecję i wykluczenie społeczne osób starszych: samotnych,  niemających wsparcia w rodzinie i niesamodzielnych odbijał się głuchym echem.
Będziemy działać oraz na bieżąco informować Was o tym, co robimy w tej sprawie.

Pierwsze kroki podjęliśmy równocześnie wraz z rozpoczęciem akcji "Godność się nie starzeje":  przy okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych wysłaliśmy listy do decydentów: przedstawicieli rządu, świata polityki, lokalnych władz oraz mediów. Naszą akcję poparli m.in:

- Pierwsza Dama RP, Pani Agata Kornhauser-Duda - (List Doroty Skrzypczak - z-cy Dyrektora Biura Szefa Gabinetu Prezydenta RP - Przeczytaj)
Rzecznik praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar - (zobacz >>)
- Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz (Przeczytaj list)
- Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w MPiPS, Zuzanna Garbusińska (Przeczytaj List)
- Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik (przeczytaj list)
- Wojewoda Wielkopolski, Piotr Florek (List od Dyrektora Biura Wojewody, Andrzeja Plesińskiego)
- Wiceprezydent Miasta Poznania, Jędrzej Solarski