O projekcie "Pamięć. Przyjaźń. Pomoc"

Warszawski oddział Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” od 2008 roku realizuje projekt skierowany do osób, które przekroczyły wiek 70 lat. Współfinansowany jest on przez niemiecką Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, która wspiera międzynarodowe projekty na rzecz osób poszkodowanych przez III Rzeszę. Od września 2013 roku trwa trzecia edycja projektu.


W ramach międzynarodowej inicjatywy Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” realizuje rozmaite akcje, których głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych – często niepełnosprawnych i samotnych:

Do akcji należą:

  • Zapewnianie nieodpłatnych konsultacji prawnych i psychologicznych Więcej informacji TUTAJ.
  • Organizowanie spotkań ze specjalistami (m.in. psycholog, lekarz, dietetyk, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, itp.)
  • Organizowanie spotkań, które wpływają na powstawanie międzypokoleniowego dialogu. Uczestnicy spotkań (seniorzy i wolontariusze) m.in. opowiadają historię swojego życia, wymieniają się doświadczeniami, prezentują swoje pasje i poznają pasji innych osób, nawiązują nowe przyjaźnie, uczą się od siebie nawzajem.
  • Nagrywanie wspomnień seniorów dotyczących ich życia w Warszawie, archiwizacja zachowanych pamiątek (w formie zdjęć, skanów) i dla chętnych organizowanie sesji zdjęciowej ze swoim wolontariuszem. Więcej informacji TUTAJ.
  • Organizowanie spotkań i szkoleń dla opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera w ramach inicjatywy pt. Przystanek Alzheimer".
  • Wybrani uczestnicy III edycji projektu wezmą także udział w "Podróży pojednania" do Berlina zaplanowanej na 2015 rok! Kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się, jak przebiegła podróż w 2013 roku.

 

 

Prowadzimy ciągłą rekrutację osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Zapraszamy zarówno osoby starsze, jak i wszystkich, którym seniorzy nie są obojętni!

***

Jak zostać wolontariuszem w projektu?


Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem telefonu (22) 635 1364 lub +48 501 138 513.