O projekcie "Pamięć. Przyjaźń. Pomoc"

Warszawski oddział Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” od 2008 roku realizuje projekt skierowany do najstarszego pokolenia Polaków - osób, które przekroczyły wiek 70 lat. Współfinansowany jest on przez niemiecką Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, która wspiera międzynarodowe projekty na rzecz osób poszkodowanych przez III Rzeszę. Od września 2013 roku trwa trzecia edycja projektu.


W ramach międzynarodowej inicjatywy Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” realizuje rozmaite akcje, których głównym celem jest walka z wykluczeniem społecznym osób starszych – często niepełnosprawnych i samotnych:

Do akcji należą:

  • Zapewnianie nieodpłatnych konsultacji prawnych i psychologicznych Więcej informacji TUTAJ.
  • Organizowanie spotkań ze specjalistami (m.in. psycholog, lekarz, dietetyk, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, itp.)
  • Organizowanie spotkań, które wpływają na powstawanie międzypokoleniowego dialogu. Uczestnicy spotkań (seniorzy i wolontariusze) m.in. opowiadają historię swojego życia, wymieniają się doświadczeniami, prezentują swoje pasje i poznają pasji innych osób, nawiązują nowe przyjaźnie, uczą się od siebie nawzajem.
  • Nagrywanie wspomnień seniorów dotyczących ich życia w Warszawie, archiwizacja zachowanych pamiątek (w formie zdjęć, skanów) i dla chętnych organizowanie sesji zdjęciowej ze swoim wolontariuszem. Więcej informacji TUTAJ.
  • Organizowanie spotkań i szkoleń dla opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera w ramach inicjatywy pt. Przystanek Alzheimer".
  • Wybrani uczestnicy III edycji projektu wezmą także udział w "Podróży pojednania" do Berlina zaplanowanej na 2015 rok! Kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się, jak przebiegła podróż w 2013 roku.

 

 

Prowadzimy ciągłą rekrutację osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Zapraszamy zarówno osoby starsze, jak i wszystkich, którym seniorzy nie są obojętni!

***

Jak zostać wolontariuszem w projektu?


Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem telefonu (22) 635 1364 lub +48 501 138 513.