Samotność zabija starsze osoby dwukrotnie częściej niż otyłość - dowodzi psycholog John Cacioppo.

Dlatego Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” realizuje takie działania, które mają na celu pomóc seniorom wyjść z izolacji. Fundamentalnym działaniem są odwiedziny wolontariuszy w domach podopiecznych. Odwiedzając samotnych do tej pory seniorów, wolontariusze wnoszą w ich życie radość, poczucie bycia ważnym i potrzebnym oraz wiarę w życzliwość drugiego człowieka.

W lubelskim oddziale „małych braci Ubogich” na swojego wolontariusza czeka obecnie kilku seniorów, a wśród nich pani Alina, która uwielbia spacery po Starym Mieście. Pragnie by ktoś zechciałaby towarzyszyć w wyprawach po Lublinie. Pani Alina to osoba uzdolniona muzycznie - bardzo lubi grać na fortepianie i pisać wiersze.

Z kolei pani Wanda to osoba z ogromnym poczuciem humoru, z dystansem do siebie i świata. Poszukuje wolontariusza, z którym mogłaby porozmawiać na różne tematy, a jej dużym zainteresowaniem cieszy się polityka i sprawy bieżące naszego kraju. Pani Wanda lubi również spacery, jednak bez osoby obok nie może pozwolić sobie na takie wyprawy.

Jeśli masz trochę wolnego czasu i chciałbyś go podarować podopiecznym, zapraszamy do kontaktu z naszym koordynatorem.

Zadzwoń 81 538 26 01, kom.: 506 119 387 lub napisz mail: lublin@malibracia.org.pl