W środę, 12 września 2012 r. podopieczni Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" spotkali się, aby wspólnie oddać się artystyczym działaniom. Pod czujnym okiem utalentowanej wolontariuszki Elżbiety seniorzy starali się przelać urodę jesieni na papier i … na kubeczki.

Podopieczni Stowarzyszenia przystąpili do malowania jesienne pejzaży na brystolu oraz do przygotowywania papierowych doniczek na małe kwiatki. Każdy senior otrzymał odpowiedni papierowy kubeczek i miał za zadanie pomalować go wedle uznania. Jedynym warunkiem, który trzeba było spełnić było dostosowanie swoich dzieł do kolorystyki jesiennej. Po wyschnięciu kubeczek miał służyć jako doniczka. Idąc za radą wolontariuszki Małgorzaty, seniorzy mieli wyłożyć kubeczki folią, nasypać ziemi i wsadzić do nich małą roślinkę. Część seniorów przygotowała kubeczki-doniczki także dla biura "mbU" ku radości koordynatorki wolontariatu, Kamili Gralewskiej.

Dla wszystkich, którzy nie przyłączyli się z różnych względów do wspólnego malowania, wolontariuszka Kazimiera przyniosła do poczytania rozmaite czasopisma. W miłej i bardzo twórczej atmosferze popołudnie minęło szybko, pozostawiając za sobą oryginalne dzieła i... stoliki do umycia!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z artystycznego spotkania dostępnych w naszej galerii.