We czwartek, 21 listopada 2013 roku w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” odbyło się kolejne warsztaty z cyku zajęć florystycznych. Spotkanie poprowadziła florystka, p. Marta Cisek.


 

 

Zajęcia wzbudzają wśród seniorów duże zainteresowanie, a ich tematyka zajęć jest różnorodna. Począwszy od wymyślnych zwierzątek, po piekne kwiaty z bibuły i innych materiałów.

Na listopadowych zajęciach seniorzy wraz z wolontariuszami rozpoczęli przygotowania dekoracji na stół wigilijny. Pomysł który został zaakceptowany przez wszystkich, były świąteczne choinki. Zdobnictwo było dowolne, zatem każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wybrali tradycyjne zdobnictwo, polegające na oplataniu bibułą choinki, inni woleli bardziej skomplikowane metody, np. zdobnictwo z flizeliny czy też kory. Wspólna praca sprawiła wszystkim dużą radość. Piękne zdobione choinki powstawały w zawrotnym tępie. Prowadząca zajęcia czuwała nad praca podopiecznych Ste najmniejsze elementy ozdób i wspólnie z seniorami przyklejali na choinki. Widać było serdeczną relację między seniorami a wolontariuszami. Dużą motywacją dla lubelskich seniorów, był fakt że tegoroczne ozdoby trafią na stół wigilijny, przy którym zasiądfziemy wspólnie już wkrótce.
Już 5 grudnia kolejne spotkanie z tego cyklu, na którym to powstaną kolejne piękne ozdoby.

Zapraszamy do galerii