W środowy poranek 19 czerwca 2013 r. podopieczni wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wybrali się na wyjazd do miejscowości Rogóźno, oddalonej od Lublina około 45 kilometrów. Wyjazd do tego pięknego miejsca miał za zadanie zrelaksować podopiecznych oraz zapewnić im wypoczynek na łonie natury.

Pogoda dopisała - ani jednej chmurki na niebie, a delikatny, powiewający po twarzach wiatr łagodził żar słońca.

Po przybyciu na miejsce, seniorzy od razu ruszyli na spacer zachwyceni piękną przyrodą! Okolica była wspaniała - dookoła cisza i spokój, a co najważniejsze sama zieleń oraz przepiękne jezioro. Wyjątkowość tego miejsca to także orzeźwiające powietrze z nad jeziora, które tak bardzo odpowiadało naszym podopiecznym. Seniorzy ruszyli na spacer do lasu, aby odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Niektórzy z podopiecznych spacerowali brzegiem jeziora, a jeszcze inni skorzystali z kąpieli w ciepłej wodzie. Po spacerze wszyscy nieco zgłodnieli. Postanowiono rozpalić grilla, aby się posilić.

Nieodłącznym elementem wyjazdu były śpiewy. Seniorzy ze śpiewnikiem w ręku zaśpiewali wiele znanych, jak i  tych mniej popularnych piosenek. Humor dopisywał wszystkim, przerwami od piosenek były różnego rodzaju quizy, zagadki oraz łamigłówki, które seniorzy sami przygotowali. Bardzo ciekawym punktem spotkania były różne, niesamowite historie opowiedziane przez seniorów.

Atmosfera była bardzo radosna. Każdy miał czas, aby odpocząć i odprężyć się w pięknym słońcu. Wszyscy uśmiechnięci wieczorem powróciliśmy do Lublina.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu w galerii "mbU" w Lublinie.