Cykl spotkań organizowanych  przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zatytułowany „Dookoła świata” prezentuje seniorom kraje i miasta zarówno te europejskie jak i te odległe.

Zachęca do poznania ciekawej kultury oraz innych obyczajów. W styczniu seniorzy „wybrali się” na egzotyczną Kubę pod opieką p. Małgorzaty Konarzewskiej, natomiast wiosnę przywitali w Paryżu.

30-go marca podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia  za pomocą szklanego ekranu wybrali się na wycieczkę do Paryża. Po wspólnej herbatce rozpoczęto projekcję filmu o stolicy Francji. Zebrani mogli poznać to piękne miasto z wielu perspektyw. Odkrywali tajniki kuchni francuskiej, obejrzeli występ kabaretu, odwiedzili ekskluzywne butiki. Następnie przejechali się kolejką w podparyskim Eurodisneylandzie, spotkali bohemę artystyczną Paryża oraz weszli na wieżę Eiffla. Podziwiali także Maras i łuk Triumfalny a zakończyli wycieczkę spacerem po Luwrze.

Po projekcji filmu rozpoczęła się wymiana doświadczeń tych, którzy byli w Paryżu. Natomiast ze strony tych, którzy nigdy tam nie byli padł grad pytań. Wolontariuszka Anna Bogucka bardzo ciekawie opowiadała o różnicach między polską a francuską kulturą. Okazało się, że seniorki, które nie były we Francji, też miały parę ciekawostek w zanadrzu do opowiedzenia, gdyż zasłyszały opowieści od znajomych lub rodziny. Dyskusja trwała długo i na pewno będzie kontynuowana na kolejnym francuskim spotkaniu.

Serdeczne podziękowania należą się wolontariuszce Krystynie Pazio za udostępnienie filmu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.