W sobotę, 13 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie świąteczne naszego Stowarzyszenia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Kolację rozpoczął występ Kameralnego Chóru „Sacrum” pod kierownictwem Angeliki Iwaniuk. Sekstet wykonał utwory polskie, ukraińskie i białoruskie takie jak: Dobryj weczir Tobi Pane Hospodariu (Dobry wieczór, Panie Gospodarzu), Zaśnij Dziecino, Sława Bohu u nebie (Sława Bogu w niebie), Boh sia rażdaje (Bóg się rodzi).

Następnie bracia Kapucyni, br. Zbigniew i br. Jarosław, poprowadzili wspólną modlitwę.

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczni, wolontariusze oraz goście podzieli się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Zdobiły go choinki wykonane podczas warsztatów ozdób świątecznych, które prowadziła Małgorzata Winsyk.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji: Stowarzyszenie Dzieci Zamojszczyzny (Koło w Lublinie) oraz Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę.

W tym roku Mikołaj okazał się bardzo hojny. Nasze wolontariuszki, pomocnice Świętego, wręczyły prezenty podopiecznym Stowarzyszenia „mbU” w Lublinie. Rozmowom i kolędowaniu nie było końca!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia, która dostępna jest TUTAJ.

***

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.