W sobotę 31 marca Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” w Lublinie zorganizowało dla swoich podopiecznych spotkanie Wielkanocne. Jak co roku, uroczystość odbyła się zaprzyjaźnionej Stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie na seniorów czekały świątecznie przyozdobione stoły pełne pyszności.

Wolontariusze "mbU" już kilka dni wcześniej przygotowywali się do tego spotkania. Ustalali między innymi kto pomoże mniej sprawnym seniorom przybyć na spotkanie, kto zaniesie ciasto do osób, które nie mogą przyjść, kto zapakuje upominki dla podopiecznych. Nie było za do wątpliwości, kto w tym roku uwieczni to wydarzenie na zdjęciach -  wolontariuszka Monika.

Dzięki starannym przygotowaniom w sobotnie południe wszystko było gotowe.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni "mbU" mieszkający samodzielnie oraz  w Domach Pomocy Społecznej. Przybyli także zaproszeni goście – wolontariusze akcyjni i przyjaciele „małych braci Ubogich”, a także delegacja ze współpracującego z "mbU" Centrum Usług Socjalnych. Spotkanie w tak licznym gronie zawsze jest okazją do integracji seniorów, ale także wolontariuszy – zwłaszcza tych, którzy niedawno dołączyli do Stowarzyszenia.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych Bracia Kapucyni poprowadzili modlitwę i pobłogosławili posiłek. Następnie wszyscy zasiedli do stołów, aby cieszyć się tradycyjnym białym barszczem, sałatkami, wędlinami i innymi smakołykami. Na deser nie mogło zabraknąć ciasta i kawy. A dzięki wsparciu Firmy „Materne” każdy z uczestników otrzymał słoiczek dżemu malinowego, pięknie ozdobionego przez wolontariuszy.

Wspaniała, niemal rodzinna atmosfera wprawiła wszystkich w wyśmienite humory i nikt już nie narzekał na nieciekawą marcowa pogodę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Wielkanocy, Firmie „Materne”, a przede wszystkim naszemu sponsorowi: PKO Bank Polski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii.