Czas świąt wielkanocnych jest pełen refleksji i wyciszenia. To czas, by zastanowić się nad tym, co stanowi o człowieczeństwie i jaką wartość ma dla nas życie. Każdy z nas chciałby spędzać święta w gronie bliskich osób, z którymi chciałby się podzielić swoją radością, dlatego jak co roku Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" 23 marca 2013 r. zorganizowało dla seniorów i wolontariuszy uroczyste spotkanie wielkanocne na stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 Już od rana wolontariusze szykowali upieczone przez siebie ciasta, pakowali upominki dla seniorów, pilnując, by wszystko było gotowe na czas. Gdy stoły były już wystawnie udekorowane, a znad waz i misek unosił się smakowity zapach, znany jeszcze z czasów dzieciństwa, można było poczuć tę prawdziwą atmosferę świąt. Jednak najważniejsi byli goście – seniorzy, którzy licznie przybyli w pięknych strojach, wolontariusze, a także odwiedzający nas co roku na świąteczne spotkania bracia Kapucyni; to przecież ludzie tworzą klimat Świąt, nadają im sens, sprawiają, że tego dnia doświadczamy miłości, ciepła oraz wewnętrznego spokoju i radości.

Spotkanie rozpoczął koordynator wolontariatu w Lublinie Radosław Chilimoniuk, witając wszystkich gości i składając im najserdeczniejsze życzenia, a bracia Kapucyni poprowadzili wspólną modlitwę. To były wzruszające momenty, gdyż właśnie wtedy uświadamiamy sobie, dlaczego świętujemy, jaka jest symbolika Wielkiej Nocy, i jak bardzo jesteśmy wszyscy dla siebie ważni.

Po części uroczystej naszego spotkania zabraliśmy się za próbowanie wszystkich przygotowanych posiłków, a były pyszne! Był to czas na rozmowy, wspomnienia. Dla wielu seniorów to okazja do spotkania się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Cieszyliśmy się, że wspólnie możemy radośnie spędzać czas.

Mogliśmy wysłuchać recytacji wiersza pani Witalii,  a potem pani Wiesława przeczytała utwór Marii Konopnickiej. Dziękujemy paniom za te chwile zadumy. Na koniec spotkania wolontariusze wręczyli seniorom oraz naszym gościom świąteczne upominki.

Mimo że za oknami zima, wszystkim nam udało się stworzyć prawdziwie wiosenną świąteczną atmosferę.

Zapraszamy do galerii z wielkanocnego spotkania!