Wielkanoc to święta przypadające na szczególny czas w roku. Tak jak wiosna symbolizują początek, ponowne stwarzanie, harmonię i porządek świata, ale przede wszystkim ukazują sens i wielką potęgę miłości. W tym czasie radości istotne jest, aby wspólnie cieszyć się sobą i dzielić dobrem, pielęgnując bogatą tradycję Świąt, stąd też, jak co roku seniorzy oraz wolontariusze mbU zorganizowali uroczyste spotkanie wielkanocne na stołówce KUL.

Atmosferę Świąt wyczuwało się już od wejścia: elegancko udekorowane stoły, które zdobiły piękne kurczaczki zrobione przez seniorów, tradycyjne dania, zachęcające smakowitym zapachem, ale przede wszystkim klimat wspólnoty, radości i stworzyli seniorzy oraz wolontariusze.

Spotkanie rozpoczął koordynator Radosław Chilimoniuk, witając wszystkich przybyłych oraz składając im piękne, serdeczne życzenia, bracia Kapucyni poprowadzili modlitwę, przypominając nam o potrzebie duchowego przeżywania Świąt. Mogliśmy wysłuchać także ciepłych życzeń skierowanych do obecnych gości od Centrum Usług Socjalnych. Wolontariuszka Wiesława Bochniak  przeczytała nam także wprowadzający w nastrój świąteczny wiersz. Był to szczególny moment wzruszenia i refleksji nad istotą bycia człowiekiem oraz pielęgnowaniu w sobie tych najwyższych wartości.

Po uroczystej części spotkania wszyscy zaczęliśmy się częstować tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Były bardzo smaczne i szybko znikały ze stołów. Panował nastrój radości, słychać było rozmowy, śmiech, widoczne było zainteresowanie drugą osobą. To była okazja, by spotkać się z przyjaciółmi, nawiązać nowe relacje, a także powspominać dawne czasy. Atmosferę wspólnoty i ciepła seniorzy tworzyli także poprzez śpiewanie pięknych pieśni. Skupienie i zadumę na twarzach gości wywołała Pani Witalia Sosnkowska, która zaprezentowała swoje utwory o tematyce świątecznej.

 Spotkanie zakończyło się serdecznymi uściskami seniorów, wszyscy wydawali się zadowoleni z doświadczonych przeżyć wspólnego świętowania. Dzięki takim spotkaniom głębiej dostrzegamy sens miłości i wiary.

Zapraszamy do naszej galerii.