W czwartek 6 października w lubelskim "mbU" odbyły się warsztaty recytatorskie dla Seniorów. Prowadził je młody lubelski aktor, pan Adam Organista, występujący m.in. ze słynną grupą improwizacji teatralnej "No potatoes". Udział w warsztatach wzięło sześć seniorek, które przygotowują się na konkurs recytatorski dla seniorów - Seniorada 2011.

Na polecenia pana Adama każda z pań przedstawiła własną interpretację wybranego wiersza. Następnie w grupie omawiano wiersz. Pan Adam prosił o przedstawienie treści wiersza własnymi słowami, aby lepiej zrozumieć, "co poeta miał na myśli".

Seniorki chętnie przyjmowały rady i sugestie i coraz piękniej recytowały. Wszystkich zebranych najbardziej urzekła i wzruszyła do łez interpretacja pani Witalii Sosnowskiej. Przepiękny wiersz Jana Brzechwy pt. "Ojcu" w wykonaniu pani Witalii zachwycił wszystkich. Nawet pan Adam pochwalił wykonanie i zabronił cokolwiek w nim zmieniac.

Intensywna praca pod okiem specjalisty przyniosła efekty. Seniorki były z siebie zadowolone i poczuły się gotowe do konkursu. Oczywiście nie obyło się bez dowcipu: pani Adela podsumowała spotkanie słowami "wszystkie jesteśmy aktorkami ze spalonego teatru".

Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Organiście za poprowadzenie warsztatów, cierpliwość i otwarte serce dla seniorów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych utalentowanych podopiecznych w galerii.