„Droga do celu to nie połowa przyjemności, to cała przyjemność”. Wspólny cel jednoczy wszystkich, zarówno tych młodszych jak i troszkę starszych. Przykładem tego może być kolejne środowe spotkanie „mbU”.

W środę 14 grudnia nasi podopieczni wraz z wolontariuszami ponownie spotkali się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Akademickiej 4. Tym razem motywem przewodnim spotkania nie było tak jak zwykle wzajemne świętowanie przy kawce, herbatce i słodkościach.  Nasi seniorzy spotkali się, aby poddać się trudom wspólnych działań artystycznych. Jak co roku, również i dzisiaj wszyscy staraliśmy się o przygotowanie pięknych dekoracji, które upiększą nasz stół Wigilijny. 

Pomimo dość małej frekwencji nasza współpraca przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Uczestnicy warsztatu wykazali się kreatywnością i wyobraźnią, a także zdolnościami artystycznymi. Seniorzy wraz z wolontariuszami wykonali przepiękne ozdoby świąteczne, które można będzie podziwiać już w najbliższą sobotę, podczas wspólnej Wigilii Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.

Należy dodać, że całą inicjatorką warsztatu była wolontariuszka Kazia, która własnoręcznie przygotowała projekty dekoracji. Kazi wszyscy serdecznie dziękujemy za jej wspaniałe pomysły, dzięki którym nasze coroczne wigilijne spotkania mają coraz to inny wymiar i nie są owiane rutyną. Ogromne podziękowania należą się także seniorom i pozostałym wolontariuszom, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie dekoracji na świąteczny stół. W ramach wynagrodzenia za spędzony czas i trudy wspólnej pracy, uczestnicy spotkania otrzymali skromne upominki żywnościowe.

Zapraszamy do naszej Galerii