W weekend 1-2 grudnia 2012 r. w Warszawie zostały zorganizowane warsztaty dla wolontariuszy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich". W tym wydarzeniu warsztatach wzięło udział ponad 30 wolontariuszy z Lublina, Warszawy oraz Poznania. Lublin godnie reprezentowała silna grupa w składzie: Kazimiera, jadwiga, Alicja, Małgorzata, Joanna, Monika, Aleksandra, Mateusz oraz koordynator wolontariatu  - Radosław Chilimoniuk.

Wolontariusze dotarli do Warszawy w sobotę rano około godz. 10.00, a o godz. 11.00 warsztaty rozpoczęła i przywitała wszystkich pani Prezes "mbU", Barbara Boryczka.

Pierwszego dnia wolontariusze pracowali w trzech blokach tematycznych podzieleni na dwie grupy składające się z wolontariuszy z każdego z trzech miast. Oto tematy poruszone tego dnia:

1.”Między pomysłem, projektem, sprawozdaniem a działaniem, czyli o skutecznym porozumiewaniu się w NGO” (prowadzenie: Katarzyna Ornarowicz)

2. Zalecenia żywieniowe dla osób starszych i możliwości ich praktycznego wdrożenia (prowadzenie: Dominika Głąbska i Dominika Guzek)

3.”Budowanie kapitału społecznego”- wzmocnienie poczucia siły sprawczej, mocy i współnotry grupy (prowadzenie: Dominika Wielkiewicz)

W przerwach pomiędzy blokami warsztatowymi wolontariusze posilili się obiadem przygotowanym przez firmę cateringową Restauracyjka. Przewidziano także przerwę kawową, podczas której można było poznać lepiej wolontariuszy z innych miast - wymienić się własnymi doświadczeniami, a niekiedy spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. 

Na zakończenie pierwszego dnia warsztatów zaplanowano przyjęcie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Zostały wręczone dyplomy dla najlepszych wolontariuszy "mbU" roku 2012 z każdego z miast. Lubelscy wolontariusze, którzy zostali wyróżnieni to Jadwiga Domina, Kazimiera Urban i Monika Piskorowska. Osoby te zostały wyróżnione za swoje ogromne zaangażowanie w działania Stowarzyszenia w 2012 roku. Naszym wolontariuszkom serdecznie GRATULUJEMY!

Miłym punktem imprezy była także wspólna sesja zdjęciowa wszystkich wolontariuszy i obecnych pracowników. Na nocleg wolontariusze z Lublina i Poznania udali się do miłego, przytulnego Hostelu „4U”.

Drugiego dnia uczestnicy warsztatów międzyoddziałowych odkrywali siłę wynikającą ze wspólnego działania w "mbU". Wszyscy pracowali nad tym, jakie wartości i zasady są kluczowe dla Stowarzyszenia i osób z nim związanych. Warsztat prowadziła Katarzyna Ornarowicz.

Po bardzo intensywnie spędzonym weekendzie w stolicy przyszedł czas na powrót do Lublina. W czasie podróży nie było czasu na nudę- Wolontariusze i koordynator m.in. szukali nowych pomysłów na aktywności dla swoich podopiecznych np. na środowe popołudnia, a także śpiewali i grali w grę „skojarzenia”. Do Lublina dotarli o godz. 17.00 i w doskonałych nastrojach, chociaż już zmęczeni, wrócili do swoich obowiązków.  

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ogromny wkład i zaangażowanie w warsztaty. Zapraszamy do galerii.