Walentynki to dzień wyjątkowy, pełen duchowego ciepła, skłaniający do refleksji nad tym, że kochamy, przyjaźnimy się, a wokół nas są ludzie, z którymi warto dzielić się miłością, dobrem i troską.

Z tej okazji, we wtorek 12 lutego 2013 r. podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” spotkali się, by wspólnie spędzić miłe popołudnie. Atmosferę Walentynek podkreślały piękne, czerwone serca widniejące na oknach,  jednak prawdziwy klimat stworzyli sami podopieczni, angażując się w rozmowę i zadania przygotowane przez wolontariuszy.

Na początku spotkania przypomnieliśmy sobie tradycje dnia św. Walentego. Następnie każdy z obecnych mógł opowiedzieć o własnych przeżyciach oraz podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi Walentynek. Dzięki temu poznaliśmy wiele ciekawych historii naszych podopiecznych.

Chwilę zadumy i refleksji nad istotą miłości i pięknem jej wyrażania zapewniły wszystkim obecnym wiersze recytowane przez podopiecznych. Niektóre z nich napisane były jeszcze w przedwojennym Lwowie, słuchaliśmy ich z dużym skupieniem i wzruszeniem. Dla podkreślenia walentynkowego nastroju, wspólnie zaśpiewaliśmy znane, ludowe pieśni o miłości.

Najcenniejszym zadaniem było stworzenie walentynki. Każdy z przybyłych dostał serduszko, na którym miał napisać, jak wyobraża sobie swoje idealne walentynki, czego najbardziej pragnie tego dnia. Gotowe walentynki trafiły do pudełka, by każdy z nas mógł wymienić się swoją walentynką i wylosować dla siebie serduszko z życzeniami kogoś innego. Zadanie to wywołało wiele radości, śmiechu, ale najważniejsze było to, że życzenia z pięknym przesłaniem były prezentem pochodzącym prosto z serca, a to chyba stanowi sens tego dnia.

Na spotkaniu nie zabrakło także zabawy i humoru. Mnóstwo śmiechu i rozrywki dostarczyły improwizowane skecze pani Kazimiery i pani Adeli. Wszyscy bili brawa, zgodnie twierdząc, że panie mają niesamowite talenty aktorskie. Cieszymy się, że mogliśmy je odkryć.

Na koniec spotkania, w wesołych nastrojach śmialiśmy się z dowcipów chętnie opowiadanych przez podopiecznych, a czas dodatkowo umilał wszystkim słodki poczęstunek.

Ciepła i życzliwa atmosfera spotkania podopiecznych i wolontariuszy potwierdziła, że warto pamiętać o istocie Walentynek każdego dnia, w myśl zasady:

„Praw­dzi­wa miłość nie wyczer­pu­je się nig­dy. Im więcej da­jesz, tym więcej ci jej zostaje”.

                                                                                                        Antoine De Saint-Exupery

Zapraszamy do galerii.