W czwartkowy poranek 25 lipca 2013 r., podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" w Lublinie wzięli udział w wyciecze w ramach akcji "Wakacje jednego dnia". Tuż po godzinie 8.00 uczestnicy wycieczki stawili się na miejscu zbiórki, by wyruszyć do Sandomierza.

W Lublinie, o tak wczesnej porze, pogoda  była trochę kapryśna, jednak w ciągu dnia wyszło słońce, dzięki czemu wycieczką można było cieszyć się w pełni.

Podczas podróży do ziemi świętokrzyskiej wszyscy śpiewali, opowiadali dowcipy i pełni optymizmu przemierzali kolejne kilometry, by w końcu dotrzeć w wyjątkowe miejsce nad Wisłą. Sandomierz przywitał  grupę promieniami słońca i tajemniczością, którą wszyscy w pośpiechu ruszyli odkrywać.

Spacer grupa "mbu" rozpoczęła od przejścia przez niesamowitą Bramę Opatowską pochodzącą z XIV w. Podczas spaceru po tym niesamowitym miejscu Radosław Chilimoniuk wprowadził wszystkich w historię tego miejsca, opowiadając różne ciekawostki historyczne.

 Kolejnym punktem zwiedzania był gotycko-barokowy Kościół p.w. Ducha Świętego. Wszyscy mogli w nim podziwiać niesamowite freski, sklepienia, oraz bogaty ołtarz.

Następnym przystankiem podczas wędrówki po Sandomierzu był rynek starego miasta. Wszyscy mogli odpocząć tam na wyjątkowym placu. Podopieczni Stowarzyszenia  mogli np. obejrzeć fantastycznie wykończone kamienice pochodzące z poprzednich wieków. W tym niezwykłym miejscu uwagę wszystkich zwiedzających przykuwał również stojący tam ratusz, który przypominał o dawnej historii tego miasta. Przerwą pomiędzy atrakcjami był obiad, podczas którego grupa zregenerowała siły. Po posiłku podopieczni i wolontariusze udali się do muzeum, które mieściło się przy rynku. Mogliś zobaczyć tam mnóstwo ciekawych eksponatów, miejsce to zachwycało nie tylko miłośników historii.

Końcowym etapem zwiedzania Sandomierza był rejs statkiem po Wiśle. Była to fantastyczna atrakcja połączona z opowieściami przewodnika. Seniorzy na pewno jeszcze długo jej nie zapomną! Po tak niesamowicie spędzonych godzinach w Sandomierzu wszyscy udali się do autokaru, by na wieczór dotrzeć do Lublina.

Podróż powrotna przebiegła bardzo szybko, bo  przeżyte chwile nie dały o sobie zapomnieć. Podopieczni i wolontariusze dzielili się między sobą wrażeniami, co stworzyło wyjątkową, wesołą atmosferę. Uśmiech seniora to najpiękniejsze podsumowanie wspólnie spędzonego dnia w Sandomierzu.

Zapraszamy do galerii.