Drugi już w tym roku wyjazd lubelskich podopiecznych Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" w ramach wakacyjnego projektu "Wakacje jednego dnia" odbył się w środę, 25 lipca 2012 r. Seniorzy udali się do Krasnobrodu i do Zwierzyńca.

Wycieczka wyruszyła rano, aby jak najwięcej czasu można było spędzić nad wodą. Po drodze, dzieki sugestii wolontariuszki Małgorzaty postanowiono zboczyć z trasy, żeby obejrzeć kamieniołomy. Część seniorek i wolontariuszy wspięła się na kamienną górę, żeby podziwiać panoramę Krasnobrodu. Pozostali u stóp góry urządzili mały piknik.

Po kamieniołomach przyszedł czas na odwiedziny upragnionego zalewu i pooddychanie leśnym powietrzem. Co prawda seniorzy nie skusili się na kąpiel, ale wolontariuszki Kazimiera i Małgorzata – jak najbardziej! Mniej odważna reszta grupy podziwiała pływackie wyczyny przy poczęstunku. Część seniorów udała się na spacer po piasku w towarzystwie wolontariuszy, a część w parach spacerowała po sosnowym lesie. Następnie przyszedł czas na obiad – specjalność krasnobrodzkiej restauracji „Marta”, czyli pierogi!

Po obiedzie seniorzy odpoczęli  w przyrestauracyjnym ogródku, a następnie udali się do Zwierzyńca na lody i nad Stawy Echo. Tam wszyscy usiedli na schodkach prowadzących na plażę i kontemplowali piękno przyrody. O godzinie 18.00 trzeba było już wracać.

Po wycieczce pozostały miłe wspomnienia, szyszki zebrane w lesie i zdjęcia w naszej Galerii.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnej wycieczce!