Pod koniec czerwca podopieczni Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” w asyście  wolontariuszy pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca w ramach Wakacji Jednego Dnia.  

Mimo niepewnej prognozy pogody, gdy tylko seniorzy wysiedli z busa – zaświeciło piękne słońce. Wycieczka podzieliła się na trzy grupy: pierwsza udała się na Górę Trzech Krzyży, druga nad Wisłę, trzecia – zwiedzać Kazimierz. Pierwszy raz w wakacyjnym wyjeździe wziął udział pan Aleksander, który służył ramieniem każdej damie, która miała problem z chodzeniem po kazimierskich tzw. kocich łbach. Ci, którzy zwiedzali miasteczko, nieco zgrzani udali się na mrożony jogurt, zaś miłośnicy słodkości wraz z wolontariuszką Moniką wybrali pitną czekoladę.

Obiad zaplanowano w zaprzyjaźnionej restauracji - „Maćkowej Chacie” - w Janowcu. Aby wycieczka była ciekawsza, przez Wisłę przeprawiono się promem. Seniorzy przepłynęli rzekę pod okiem pana Kapitana. Większość podopiecznych pierwszy raz płynęła promem, dlatego wszyscy prosili wolontariuszkę Monikę o pamiątkowe o zdjęcia (nawet pan kierowca!).

Po tylu emocjach wszyscy zgłodnieli i z przyjemnością zjedli obiad. Pani Lena dodatkowo poczęstowała wszystkich kawą i ciastkiem, za co serdecznie dziękujemy! Wszystko było tak smaczne, a wystrój wnętrza tak przyjemny, że żal było wychodzić.  Na zewnątrz czekał jednak przyzamkowy park. Niektórzy spośród seniorów poszli do parku pieszo i to pod górkę, jednak zdecydowana większość pozwoliła się zawieść na samą górę busem. W parku, który niektórzy pamiętali z wycieczki sprzed dwóch lat, można było odpocząć na ławkach i pooddychać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do naszej galerii, aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki.