Lubelskie "mbU" obchodziło w tym roku Walentynki i Tłusty Czwartek jednego dnia, w środę 15 lutego. Podopieczni i Wolontariusze przybyli na spotkanie mimo śnieżnej zadymki. Jak się okazało, warto było stawić czoła zimie, bo w "mbU" serca wszystkich zostały rozgrzane uroczymi wierszami miłosnymi (i nie tylko) przygotowanymi tydzień wcześniej przez seniorów.

Jak to przy Tłustym Czwartku bywa wszyscy raczyli się pączkami. Pani Jadwiga  przygotowała swoje słynne faworki, na które wszyscy czekali od zeszłego roku. Inne panie także przyniosły coś słodko-tłusto-czwartkowego. Jedynie pani Jasia w trosce o figury podopiecznych przyniosła mandarynki.

Oczywiście spotkanie nie mogło się obyć bez konkursu, a jako że świętowaliśmy Walentynki – seniorzy mieli za zadanie opowiedzenie swojej najciekawszej lub najdziwniejszej randki. Po krótkim momencie ciszy i ośmieleniu seniorów opowieściami koordynatorki i wolontariuszy, seniorzy nabrali ochoty na udział w konkursie. Młodsze pokolenie miało więc okazje podziwiać piękno zalotów w dawnym stylu, nieśmiałość dziewcząt i oddanie chłopców. Wszystkie historie były piękne, a niektóre bardzo śmieszne.

Gdy już wszyscy chętni się wypowiedzieli, przystąpiono do głosowania na najlepszą opowieść. Wygrała pani Jadwiga, posiadaczka największej liczby wielbicieli. Być może szczęście w miłości wpływa na rozwój talentu kulinarnego i stąd te pyszne faworki?

Drugą nagrodę otrzymała pani Wiesia, która zrobiła wszystkim niespodziankę, recytując piękny wiersz Agnieszki Osieckiej „Pocałunki”.

Na koniec, gdy wszyscy byli nasyceni słodkościami dla ciała i ducha, nowa podopieczna, pani Agnieszka odśpiewała piękną lwowską piosenkę (15 zwrotek!).

Zapraszamy wszystkich do naszej Galerii.