Zapraszamy do zapoznania się z relacją Targów Styl 50+ Oferta dla Dojrzałych przygotowaną przez organizatorów wydarzenia, w którym i Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" w Lublinie brało czynny udział.

W dniach 18-19 maja 2013 r. na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego Targów Lublin S.A. odbyła się premierowa edycja targów Styl 50+ Oferta dla Dojrzałych. Pośród blisko czterdziestu wystawców znaleźli się producenci sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, uzdrowiska, ośrodki wczasów zdrowotnych, podmioty doradztwa finansowego i zawodowego, firmy medyczne i kosmetyczne. Z prezentowaną przez nich ofertą zapoznało się około 5000 zwiedzających.

Podczas wydarzenia Styl 50+ Oferta dla Dojrzałych zwiedzający mogli zapoznać się z produktami i usługami dotyczącymi niemalże każdej dziedziny życia: zdrowia, sportu i relaksu, pracy, finansów oraz wielu innych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Zdrowia, gdzie wszyscy zainteresowani mogli poddać się badaniom profilaktycznym i przesiewowym: m.in. w słuchobusie firmy Audio Sat zbadać słuch, przy innych stanowiskach dokonać m.in. pomiarów: ciśnienia, poziomu glukozy i cholesterolu, tkanki tłuszczowej oraz tkanki mięśniowej, zawartości wody w organizmie oraz pomiaru spirometrycznego. Ponadto były udzielane porady dietetyczne związane z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak: choroby serca, osteoporoza, alergia czy zaburzenia odżywiania. Dodatkowo kobiety, które odwiedziły targi mogły skorzystać ze specjalnego doradczego stoiska firmy Body, która w sposób profesjonalny dobierała bieliznę zainteresowanym Paniom i udzielała porad z zakresu brafittingu.

Targom Styl 50+ towarzyszyły liczne atrakcje. Każdy mógł spróbować swoich sił w nauce nordic walking, skorzystać z pomocy instruktora przy korzystaniu z komputera i Internetu w Komputerowej Akademii Seniora lub skonsultować swoje problemy czy pytania dotyczące świadczeń na stoisku lubelskiego oddziału ZUS. Oprawę artystyczną zapewnił wieńczący oficjalne otwarcie energetyczny występ Lubelskich Czaderek – grupy Pań 50+ zrzeszonych przy Domu Kultury Węglin w Lublinie oraz piękny koncert Seniorów zorganizowany przez MOPR Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów w Lublinie. Zwiedzający mieli również możliwość wykazania się w grach i zabawach (gra w Bingo, gry planszowe i rebusy, zabawa z chustą animacyjną) organizowanych przez Stowarzyszenie „mali Bracia Ubogich” w Lublinie.

Ponadto przez dwa dni targów w salach konferencyjnych odbywały się liczne prelekcje i warsztaty, przybliżające uczestnikom kwestie m.in. opieki nad osobami niesamodzielnymi, wolontariatu, aktywizacji pamięci, a przede wszystkim optymistycznego patrzenia na jesień życia!

Targi Styl 50+ Oferta dla Dojrzałych już za nami. Wszystkim wystawcom, zwiedzającym oraz partnerom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii