Podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” spotkali się prawie sylwestrową porą - 28 grudnia, aby wspólnie świętować zbliżający się Nowy Rok 2012.
Wolontariusze zadbali o muzykę do tańca,  Seniorzy przynieśli poświąteczne wypieki, a pani Maria zadbała o szampana. Gdy stoły były już zastawione słodkościami wolontariusz Radek otworzył (z niemałym hukiem) szampana, a koordynatorka złożyła wszystkim najlepsze życzenia na nadchodzący rok, zabawa się rozpoczęła.

Jak co roku uczestnicy Sylwestra mbU mogli się rozkoszować smakiem litewskiej kutii pani Adelki. Wszystkim bardzo smakowało.
Na sylwestrowe spotkanie zaplanowano kilka zabaw, m.in. "balonową": każdemu z seniorów  i wolontariuszy przypięto kotylion, wszyscy mieli za zadanie znaleźć swoją parę – czyli właściciela identycznego kotylionu. Następnie pary wyszły na środek sali, dostały po baloniku i miały przetańczyć dwie (długie) piosenki tak, aby utrzymać między sobą balon jednocześnie nie dotykając go rękami.  Niemal wszystkim się to udało. Kto nie mógł znaleźć swojej pary (czyli nikt inny nie miał identycznego katylionu) musiał zatańczyć sam na środku sali. W nagrodę za trudy wszyscy tancerze udali się na zasłużony odpoczynek przy stole.
Być może zmęczeni tańcem seniorzy chcieli posiedzieć nieco dłużej, ale Radej już włączył muzykę walca. I popłynęły pierwsze pary….oczywiście z panią Adelką na czele ;)

I tak na tańcach, zabawie i śmiechu upłynęło całe popołudnie. Uczestnicy imprezy nie mogli się rozejść, tańce trwały długo, a życzenia jeszcze dłużej.
Do siego roku!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii