W niedzielę 13 listopada o godzinie 11.00 grupa podopiecznych wraz z wolontariuszami   Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wyruszyła na coroczne Święto Bigosu do Zajazdu "Marzanna" w Niedrzwicy Kościelnej.

„Miłość i bigos  są jak dwa braciszki,

gdy jedno skręca serce - drugie skręca kiszki”

Oto jak wspomina wyjazd wolontariusz Radek :

 Po przyjeździe do „Marzanny” zajęliśmy miejsca przy drewnianych stołach, żeby odpocząć po (krótkiej) podróży. Następnie poszliśmy oglądać wspaniałe stoiska „bigosowe” , przepiękne zapachy nęciły, apetyty rosły, choć byliśmy przecież po śniadaniu. Niektórzy goście mimo wczesnej godziny już stali w kolejce, aby skosztować wszystkich smaków bigosu a następnie zagłosować na najlepszy z nich.

Atmosferę w  Zajeździe  umilała nam trzyosobowa kapela. Około godziny 13  zaczęto rozdawać bigos, można było też spróbować przeróżnych rodzajów smalców z wiejskim chlebem, ciast, wytworów z miodu oraz kiszonych ogórków . Gdy już każdy z nas miał swoją porcyjkę, zasiedliśmy przy wspólnym stole ale zająć się konsumpcją.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, i bigos się skończył, więc około godziny 14.30 zaczęliśmy się zbierać do powrotu. Każdy najedzony i zadowolony  wsiadł do busa, a tam żartom i kawałom nie było końca, towarzyszyły nam aż do samego Lublina.

Miło spędzone popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi na długo zostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia naszej galerii, a za rok na kolejne Święto Bigosu!