W niedzielę 18 listopada 2012 r. podopieczne Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich", wraz z grupą wolontariuszy, odwiedziły kolejny raz zajazd Marzanna w Niedrzwicy Kościelnej, aby uczestniczyć w corocznym święcie bigosu polskiego.

Celem wycieczki do zajazdu było, poza mile spędzonym czasem, skosztowanie różnych rodzajów bigosu i oczywiście wybranie najsmaczniejszego z nich. Dania przygotowane były przez restauracje, a także przez uczniów szkół gastronomicznych. Do wyboru było wiele różniących się między sobą rodzajów bigosu, między innymi bigos myśliwski, bigos na wędzonych żeberkach, a nawet z pulpecikami z jelenia. Wszyscy zajadali te dania ze smakiem i żałowali, że czas tak szybko ucieka i bigos tak szybko się kończy. Można było skosztować także chleba wiejskiego ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz ciast.

Czas spędzany w siedlisku Marzanna umilały zebranym występy różnych zespołów folklorystycznych. Można było śpiewać razem z nimi i podziwiać ich piękne, ludowe stroje.

Za rok kolejne Święto Bigosu, ale przed tym jeszcze wiele innych okazji na wspólne, miłe spędzanie wolnego czasu.

Smaku pysznego bigosu nie możemy przekazać, ale warto zobaczyć w naszej galerii, jak wyglądało tegoroczne Święto Bigosu.