Jak co środę podczas zajęć plastycznych podopieczni Stowarzyszenia „małych braci Ubogich” spotkali się z wolontariuszami, aby przez wspólnie spędzone dwie godziny wypić herbatkę, porozmawiać i wyczarować coś pięknego. Tym razem spotkanie upłynęło pod znakiem Świąt Wielkanocnych.

Wolontariuszka Monika przygotowała kolorowe jajka wycięte z papieru, które seniorki miały pomalować i przyozdobić wedle fantazji. Gotowe dzieła przejmowała podopieczna p. Irenka, która podjęła się wpisywania na odwrocie pisanek życzeń świątecznych. Każda kartka była inna, każde życzenia pisane od serca. Praca szła sprawnie i szybko, ponieważ Seniorki miały do przygotowania aż 65 pisanek! Wszystkie były oryginalne i piękne.

Po skończonej pracy zmęczeni, ale zadowoleni seniorzy i wolontariusze rozeszli się do domów. Swoje dzieła znajdą w najbliższą sobotę – 16 kwietnia na Śniadaniu Wielkanocnym. Wolontariusze rozłożą kartki-pisanki przy każdym nakryciu, aby można je było wziąć do domu jako pamiątkę z tegorocznej Wielkanocy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.