Marcowa Środa herbatkowo – imieninowa odbyła się 14 marca. To spotkanie było wyjątkowe, gdyż pojawili się na nim wyjątkowi goście.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zainteresowało zagranicznych studentów KUL-u, którzy postanowili poświęcić cześć wolnego czasu na spotkania z seniorami. I tak, po odśpiewaniu „Sto lat” i złożeniu życzeń na marcowym solenizantom, głos zabrali goście – wolontariuszki z Kazachstanu, Maroka i Tanzanii. Każda z dziewcząt przedstawiła się seniorom, powiedziała kilka słów o swoim kraju, złożyła życzenia solenizantom w ojczystym języku (nikt nie umiał powtórzyć, choć próby były) i powiedziała, co robi w Lublinie i dlaczego chce odwiedzać mbU. Seniorzy chętnie zadawali pytania, szczególnie o Polsko-Marokańskie małżeństwo jednej z dziewcząt i zwyczaje weselne.

Po tej krótkiej lekcji kultury uwaga wszystkich skierowała się na panią Helenę, która przygotowała biografie niedawno zmarłej Polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Podopieczni i wolontariusze mbU mogli poznać ciekawe historie z życia Szymborskiej, a także wysłuchać recytacji wybranych wierszy poetki (recytowała pani Wiesia).

Zapraszamy do naszej Galerii