We wtorek, 5 marca 2013 r., zgodnie z przyjętą już tradycją Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" w Lublinie podopieczni wraz z wolontariuszami spotkali się, aby świętować imieniny. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy naszym solenizantkom „Sto lat”, a następnie złożyliśmy im życzenia i wręczyliśmy tulipany, wnosząc przy okazji namiastkę wiosny w to jeszcze śnieżne popołudnie.

Był to moment bardzo uroczysty i radosny. Pragnęliśmy, aby solenizantki poczuły się ważne i wyjątkowe tego dnia.

Kolejnych wzruszeń i pozytywnych doświadczeń dostarczyła nam pani Witalia Sosnowska.

Podzieliła się swoimi wrażeniami z konkursu recytatorskiego, w którym wzięła udział, i - co ważne - została doceniona i zaproszona do kolejnego etapu, już w Warszawie! Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Pani Witalia zgodziła się nam wyrecytować wiersz i fragment prozy. Słuchaliśmy z przejęciem i refleksją każdego słowa, tak świadomie i z uczuciem wypowiadanego przez naszą artystkę. To była prawdziwa intelektualna uczta, chwila dla nas, aby zatrzymać się na moment i zastanowić nad istotą życia. Wszyscy zgodnie nagrodzili seniorkę zasłużonymi brawami.

Dalsze obcowanie ze sztuką zapewniło uczestnikom przestawienie przygotowane przez panią Jadwigę i panią Kazimierę. W formie dialogu między wnuczką a babcią przekazały nam
fundamentalne zasady życia, problem relacji oraz ról, jakie pełnimy w społeczeństwie.

Dla ćwiczenia umysłu i pobudzenia kreatywności pani Jadwiga przygotowała dla wszystkich uczestników wspólne zadanie ułożenia z liter tworzących jeden długi wyraz, jak największej liczby nowych. Ćwiczenie to zaktywizowało podopiecznych. Dzięki grupowej współpracy powstała prawdziwa „burza mózgów” i wiele ciekawych wyrazów.

Nie zabrakło oczywiście opowiadania dowcipów, dzięki czemu zrelaksowani, radośni  i w dobrych humorach zakończyliśmy spotkanie.

Zapraszamy do galerii.