Dnia 19 października 2011 roku  w siedzibie mbU  doszło do wspaniałego  spotkania  wolontariuszy i podopiecznych Stowarzyszenia z  grupą  5 uczniów-wolontariuszy ze szkoły  nr 122 w Dniepropietrowsku i 3 opiekunów  z Ukraińskiego Związku  Więźniów – Ofiar Nazizmu.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji ze spotkania przygotowanej przez wolontariusza Radka Chilimoniuka:

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze.  Porozumiewaliśmy się głównie w języku rosyjskim,  wymieniając doświadczenia w pracy ze starszymi, często schorowanymi osobami. Nasi przyjaciele pierwszy raz w życiu byli w Lublinie. Przyjazd do naszego miasta bardzo im się podobał, odwiedzili Muzeum na Majdanku i Stare Miasto. 

Na naszym spotkaniu było bardzo wiele radości entuzjazmu przeplatanego polsko-rosyjskimi piosenkami np. „zawsze niech będzie słońce”, „ szła dzieweczka do laseczka”. Jedna z naszych podopiecznych Pani Jadwiga nauczyła naszych gości robienia papierowych kwiatków z kolorowych kartek papieru. Wszyscy bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy i pomimo barier językowych porozumiewaliśmy się bardzo dobrze, i z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować  naszej nowej wolontariuszce akcyjnej Ani, która pomagała nam bardzo w przygotowaniu wizyty Ukraińskich gości.

Na koniec naszego spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które można zobaczyć w naszej galerii.