Tegoroczna lubelska Wigilia Stowarzyszenia „małych braci Ubogich” odbyła się 18 grudnia w stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Podopieczni i wolontariusze z Lublina rozpoczęli świąteczne przygotowania już na początku grudnia. Seniorzy przygotowywali kartki świąteczne z życzeniami dla wszystkich uczestników, zaś wolontariusze na specjalnym spotkaniu pracowali jako pomocnicy Świętego Mikołaja i pakowali paczki z prezentami. Wszystkie prace zostały ukończone na czas. Pracownicy uniwersyteckiej stołówki jak co roku pięknie udekorowali sale, przyozdobili stoły i ubrali choinkę. Wolontariusze zadbali o muzyczne tło - delikatny dźwięk kolęd był dopełnieniem klimatu bożonarodzeniowego.

W Wigilii uczestniczyło ok. 50 osób, w tym również podopieczni "małych braci" mieszkający na stałe w dwóch Domach Pomocy Społecznej przy ul. Kalinowszczyzna i Głowackiego. Po przywitaniu wszyscy zajęli miejsca czekając na rozpoczęcie modlitwą. W tym roku zaproszenie Stowarzyszenia przyjął Kapucyn, brat Jarosław. Gościem była też pani Paulina Krawczyk z Radia Lublin, która towarzysząc nam w świętowaniu przygotowywała audycję o lubelskim "mbU".

Po połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń nadszedł czas, aby rozpocząć rozkoszowanie się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Na stołach znalazł się pyszny barszczem z uszkami, potem kapustka, pierogi, rybka, kompot z suszu, ciasta.

Pełni sił pod profesjonalnym okiem muzyków: pani Zosi i pana Kazimierza Seniorzy zaśpiewali kolędy. Podopieczni spisali się nieźle, bo zaraz potem pojawił Mikołaj i Gwiazdka z workami pełnymi prezentów. Atmosfera była wspaniała, wszyscy cieszyli się ze spotkania i popijając herbatkę snuli plany dla Stowarzyszenia na nadchodzący 2011 rok. Dla nieobecnych Seniorów wolontariusze przygotowali pakunki z poczęstunkiem i paczkę od Mikołaja, aby i oni pośrednio mogli z nami świętować.

Podopieczni, wolontariusze i pracownik Stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Wigilii, firmom, które sprezentowały podarunki oraz prywatnym osobom, które poświęciły swój czas pomagając wolontariuszom w przygotowaniach.