W sobotę, 15 grudnia 2012 roku o godzinie 13.00 w stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, odbyła  się wigilia dla podopiecznych oraz wolontariuszy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.

Przygotowania rozpoczęły się już od rana. O godz. 7.00 przywieźlismy z cukierni przepyszne ciasta, a od 10.00 wolontariusze wspólnie pakowali upominki dla Seniorów przy wtórze światecznych melodii oraz aromacie domowego chleba, który upiekła wolontariuszka Aleksandra.

Wigilijne przygotowania skończyliśmy przed czasem. Pięknie przystrojona sala wigilijna czekała na przybycie pierwszych gości. Na stole przy każdym nakryciu stróżował aniołek (aniołki zostały własnoręcznie wykonane przez podopiecznych "mbU").

Przed godziną 13.00 sala powoli zaczęła się zapełniać: przybywali nasi podopieczni, wolontariusze i zaproszeni goście, m.in. seniorzy z Domów Pomocy Społecznej, z którymi lubelski oddział współpracuje.

Gości powitał koordynator Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" w Lublinie, Radosław. Złożył on w imieniu własnym oraz całego zarządu Stowarzyszenia świąteczne życzenia.  Następnie modlitwę odmówili zaprzyjaźnieni bracia Kapucyni. Łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie nawzajem ciepłe i serdeczne życzenia.

Świątecznej kolacji towarzyszyły kolędy i pastorałki. Najpopularniejsze zostały odśpiewane wspólnie. Spontanicznie stworzony przez braci Kapucynów, wolontariuszkę Asię oraz naszych seniorów - panią Zosię i pana Kazimierza - zespół pięknie przewodził pozostałym śpiewającym. Potem przyszedł czas na upominki. Rozdawały je dwie urocze śnieżynki Ola i Asia oraz śnieżynek Mateusz. Największy entuzjazm wywołały kalendarze, które przedstawiały szereg imprez i spotkań w Stowarzyszeniu.

Uśmiechy towarzyszyły wszystkim aż do końca wigiliijnego spotkania. Był to jeden z tych niezwykłych dni, w których mogliśmy poczuć, jak wielką radość dajemy naszym podopiecznym oraz ile radości zyskujemy będąc wolontariuszami. Niech to ciepło, życzliwość i uśmiech towarzyszą wszystkim cały rok!  

Zapraszamy do świętecznej galerii.