W przedświątecznym okresie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, jak co roku organizuje wigilijne spotkanie dla swoich Podopiecznych i wolontariuszy. Wspólnie świętowanie to wielka radość dla samotnych osób, to tak ważne bycie razem z drugim człowiekiem. W tym roku spotkanie odbyło się w sobotę 17-go grudnia w stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wigilię zaplanowano na godzinę 13-tą, jednak już po godzinie 12-tej goście powoli zjeżdżali. Uroczystość rozpoczęła koordynatorka lubelskiego mbU składając wszystkim zebranym życzenia. Przeczytano także życzenia od Prezesa Zarządu Stowarzyszenia dla seniorów i wolontariuszy lubelskich. Zaprzyjaźnieni z mbU Kapucyni odmówili modlitwę i pobłogosławili opłatek, którym potem wszyscy zebrani dzieli się składając sobie życzenia.

Gdy wszyscy już się uściskali i życzyli sobie jak najlepiej można było zasiąść przy świątecznie ozdobionych stołach i raczyć się wspaniałą wieczerzą wigilijną. Tło muzyczne zapewnił podopieczny mbU pan Kazimierz, który przyniósł płytę z najbardziej znanymi kolędami. Jednakże samo słuchanie nie wystarczyło i – jak w roku ubiegłym- pod kierunkiem pani Zosi wszyscy zebrani trzymając się za ręce odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

W końcu przyszedł czas świątecznych podarunków. W tym roku ich przygotowanie było nieco pracochłonne, ponieważ prezentami od Gwiazdki dla podopiecznych miały być paczuszki z ciasteczkami pieczonymi przez wolontariuszy. Wspaniali lubelscy wolontariusze podzielili się na grupy i wspólnie upiekli ponad 300 szt. ciasteczek (pierniczków, kruchych gwiazdek, muffinek i babeczek). Wszystkie piękne i pyszne, starannie zapakowane. Gwiazdka zaplanowała także mała wróżbę: ci, którzy wśród ciastek mieli pierożka z jabłkiem mają mieć dużo szczęścia w Nowym Roku 2012. Oczywiście nie wszystkie paczuszki miały dobra wróżbę, ale nawet bez niej wiemy, że mamy dużo szczęścia mogąc spotykać się przy wspólnym stole z przyjaciółmi, i że podopieczni mbU nie będą samotni w Nowym Roku, bo będą z nimi wolontariusze „małych braci Ubogich” ze swoim uśmiechem i wielkim sercem dla starszych osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii