Spotkanie wigilijne w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” w Lublinie odbyło się 14 grudnia o godzinie 11, na stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uroczyste spotkanie rozpoczął koordynator Radosław Chilimoniuk, który przywitał wszystkich zaproszonych gości a następnie  złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu wigilijnym była również obecna prezes Stowarzyszenia Barbara Boryczka oraz Joanna Mielczarek, dyrektor do spraw projektów i promocji. One także złożyły życzenia wszystkim uczestnikom spotkania i przekazały ciepłe pozdrowienia od podopiecznych i wolontariuszy "małych braci Ubogich" z Poznania i Warszawy. Jak nakazuje nasza tradycja bracia kapucyni rozpoczęli uroczystość od wspólnej modlitwy.

Następnie zebrani podzielili się ze sobą opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia po czym zasiedli przy świątecznie przyozdobionym stole i raczyli się wspaniałymi świątecznymi przysmakami.

Tegoroczne stoły zdobiły dekoracje wykonane własnoręcznie przez seniorów Stowarzyszenia na zajęciach florystycznych. Przy stole nie zabrakło wspólnych rozmów. Wszyscy pokreślali bardzo przyjacielską atmosferę, która towarzyszyła nam przez cały czas spotkania.
Oprawę muzyczną spotkania zapewnili nam tego dnia studenci z dwóch największych uczelni  Lublina: UMCS-u i KUL-u, którym przy tek okazji serdecznie raz jeszcze dziękujemy. Muzycy zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego kolędowania. Podczas przerwy w kolędowaniu zarówno podopieczni jak i wolontariusze przedstawili wiersze o tematyce świątecznej - w tym też twórczość jednej z lubelskich podopiecznych "mbU". Po pięknych wierszach przyszedł czas na świąteczne prezenty, które podopiecznym wręczyli wolontariusze Stowarzyszenia.

Czas świąt Bożego Narodzenia to okres spotkań z najbliższymi. To wspólne rozmowy i miłe gesty w stosunku do drugiej osoby. Takie właśnie było lubelskie spotkanie wigilijne. Zapraszamy do galerii

 

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.