Wielkanoc to niezwykły czas w roku. Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, wszystko wokół odradza się do życia, a my patrzymy na świat z większym optymizmem i nadzieją. W naszych sercach budzi się miłość i pragnienie dzielenia się nią z innymi. Spotkania przy świątecznym stole to piękna tradycja w naszym Stowarzyszeniu. Gromadzimy się wszyscy – seniorzy i wolontariusze, by cieszyć się i dzielić wiarą, nadzieją i miłością. Zapraszamy do przeczytania relacji autorstwa naszej wolontariuszki - Małgorzaty Jędryszek.

ZOBACZ ZDJĘCIA W NASZEJ GALERII >>

Wielkanocne spotkanie w Stowarzyszeniu „małych braci Ubogich” odbyło się 19 marca 2016, już po raz kolejny na stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wszystkich zachwycił przebogaty, świąteczny stół, pełen tradycyjnych dań i różnych smakołyków. Nie zabrakło także pięknych, wielkanocnych dekoracji, własnoręcznie przygotowanych przez seniorów podczas warsztatów plastycznych.

Spotkanie poprowadziła koordynatorka lubelskiego oddziału Stowarzyszenia – Joanna Kukier, która wprowadziła świąteczny nastrój składając wszystkim ciepłe, płynące z serca życzenia. Następnie zaprzyjaźnieni ze Stowarzyszeniem bracia kapucyni poprowadzili modlitwę i pobłogosławili naszą wspólnotę. O część artystyczną spotkania zadbała nasza utalentowana seniorka Zofia Mitrut, która po mistrzowsku wykonała dla nas piękne pieśni, które porwały nasze serca. Nie zabrakło również nastrojowej poezji, co dodatkowo podkreśliło wiosenną i uroczystą atmosferę.   

W rodzinnej atmosferze nie milkły serdeczne rozmowy, wspomnienia z dawnych czasów i dzielenie się tym, co piękne, a czasem trudne w naszym życiu. Wiele radości wszystkim sprawiło wspólne śpiewanie znanych i popularnych pieśni. Nutkę zamyślenia, jak i dobrego humoru dostarczyły nam występy recytatorskie naszych wspaniałych seniorów.  Był to niezwykły czas, który na długo wszyscy zachowamy w sercach. A najważniejsze, że znów mogliśmy być razem, by po prostu cieszyć się sobą nawzajem.  

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych niezapomnianych chwil: naszym darczyńcom za wsparcie i hojność, naszym wolontariuszom za nieocenioną pomoc w przygotowaniach i w dniu  spotkania.