Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas nadziei i radości - czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. W tym okresie ważne jest, by cieszyć się obecnością drugiego człowieka ale także dzielić z nim dobro i miłość.

Jak co roku, podopieczni oraz wolontariusze,, małych braci Ubogich’’ spotkali się przy wielkanocnym posiłku na stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspólna Wielkanoc Stowarzyszenia miała miejsce 28 marca 2015 r. od godz. 11.00.


Spotkanie rozpoczęła Joanna Kukier, witając wszystkich gości i składając im najserdeczniejsze życzenia. Bracia Kapucyni, przyjaciele naszego Stowarzyszenia, poprowadzili modlitwę oraz pobłogosławili naszą wspólnotę. Po uroczystej części spotkania wszyscy zaczęli częstować się tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Był staropolski żurek, faszerowane jajka, sałatka i wiele innych przysmaków. Wszystko było pyszne! Wśród przybyłych panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Każdy był uśmiechnięty i radosny. Czas umilały nam występy naszych podopiecznych, którzy podczas spotkania ujawnili swoje talenty, nie tylko aktorskie ale także wokalno-recytatorskie. Wystrój sali przykuwał uwagę. Słynne kurki, wykonane przez naszych podopiecznych oraz żółte tulipany stworzyły wiosenną atmosferę.  W Spotkaniu Wielkanocnym mbU wzięło udział ok. 80 osób. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci wolontariuszy, a także w sercach podopiecznych. Zapraszamy do galerii, gdzie możecie zobaczyć relację fotograficzną w obiektywie Kamili Pituchy.


Pamiętajmy, że każdy uśmiech podopiecznego znaczy więcej niż tysiąc słów i jest najpiękniejszym prezentem świątecznym dla każdego wolontariusza.

Kochani Podopieczni! Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie Wam wiosenne kwiaty: radości, miłości, spokoju i szczęścia. Wesołych Świąt od Stowarzyszenia "mali braci Ubogich".


Relacja autorstwa: Eweliny Beń i Urszuli Kępczyk.