Ostatnim spotkaniem w Stowarzyszeniu "mali bracia Ubogich" w Lublinie w 2013 roku, było Spotkanie Sylwestrowe które odbyło się 30 grudnia. Seniorzy przybli licznie na spotkanie aby ostanie dni roku spędzić w gronie najbliższych przyjaciół.

Na podopiecznych Stowarzyszenia czekały liczne smakołyki, aby jeszcze bardziej osłodzić ostatnie dni roku. A w tle można było usłyszeć wesołe przeboje. Na początku spotkania został wzniesiony uroczysty toast za przemijający już rok. Kolejny dotyczył nadchodzącego 2014 roku.

Aby ten Nowy Rok, był jeszcze lepszy od starego. Seniorzy bardzo życzliwie złożyli sobie życzenia, odspiewali także uroczyste "sto lat". Następnie każdy z uczestników dostał niewielką karteczkę na której należało napisac "postanowienia na 2014 rok".

Na sali zrobiła się wielka cisza, każdy w ciszy zapisywał swoje plany na przyszły rok. Po chwili zastanowienia niektórzy z seniorów chcieli przeczytac swoje życzenia na głos, pierwsza zgłosiła się Pani Adelajda: "chciałabym być nieśmiertelna" wykrzykneła ! Kolejną osobą była pani Zofia która na przyszły rok chciała by pojechać na wakacyjny wyjazd do Broku. Niektórzy nie chcieli czytać swoich zapisek aby nie zapeszyć. Kolejnym zadaniem dla podopiecznych było wyszukanie zwierzęcia w horoskopie chińskim. Zwierzęcia które miało wróżbę na nadchodzące rok. Tym co wskazywało na dane zwierzę byłą data urodzenia, zatem każdy senior z dużą dokładnością szukał "siebie" w horoskopie chińskim. Gdy już każdy wiedział kim jest, zostały odczytane przez koordynatora wróżby na Nowy 2014 rok. Oczywiście każdy wróżby traktował z przymróżeniem oka. Jednak to nie przeszkadzało wszystkim dobrze się bawić.

Zapraszamy do galerii

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, realizowany w Lublinie przez Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.