„Uśmiech to muzyka duszy” – ta maksyma jest doskonałym odzwierciedleniem ostatniego spotkania seniorów oraz wolontariuszy. Odbyło się ono 17 lipca pod hasłem „Śpiewać każdy może”.

Początkowo seniorzy zapoznali się z ciekawymi historiami i opowieściami Pani Kazimiery, a także z nowinkami prasowymi przy słodkim poczęstunku i filiżance kawy. Jednak główna część spotkania upłynęła na wspólnym śpiewaniu. Dominowały pieśni ludowe oraz patriotyczne, wykonane przez seniorów z pełnym zaangażowaniem, oddaniem oraz szacunkiem dla tekstu piosenki. Uczestnicy poprzez głębokie rozumienie słów zawartych w pieśniach  patriotycznych dostarczyli wielu wzruszeń słuchaczom, skłonili do refleksji nad nadrzędnymi wartościami człowieka. To była prawdziwa lekcja historii opowiedziana śpiewem.

Niezapomniane było solowe wykonanie kołysanki „Śpij syneczku” przez Panią Adelę. W magnetyczny sposób potrafiła skupić uwagę wszystkich uczestników spotkania,  poruszając w każdym z nas pokłady różnorodnych emocji – od smutku po uczucia wyższe, jak piękno, zdumienie. Jednak uczestnicy spotkania mogli doświadczyć całego wachlarza emocji.

Wiele radości i zabawy dostarczyły pieśni ludowe, ich skoczna, rytmiczna i pełna życia melodia sprawiła, że seniorzy ochoczo i z uśmiechem na twarzy wykonywali taneczne ruchy w takt muzyki.

Prawdziwe są zatem słowa, że muzyka jest życiem. Śpiew jest wyrazem myśli, otwiera prawdziwe wnętrze człowieka zabarwione wieloma emocjami.

„Muzyka jest radością”, jak mawia św. Augustyn. Ta radość podczas wspólnego śpiewania seniorów była obecna w ich sercach.