W środę, 11 lipca 2012 r., podopieczni Stowarzyszenia „małych braci Ubogich” oraz kilkoro wolontariuszy wybrało się na pierwszy w tym roku spacer po Ogrodzie Botanicznym w Lublinie.

 O godzinie 15.00 cała grupa zebrała się u wejścia do Ogrodu. Pogoda na szczęście dopisała - mimo porannego deszczu, który niestety zniechęcił część seniorów do wyjścia z domu. Po przywitaniu i zapoznaniu się z nową podopieczną Stowarzyszenia, czyli panią Bogumiłą i nowym wolontariuszem Kubą, wszyscy udali się na spacer w cieniu drzew. Wolontariuszka Monika dokumentowała spotkanie oraz krótkie, acz estetyczne życie ogrodowych roślin i owadów.

W tym roku grupa zmieniła trasę spaceru tak, aby na koniec, gdy już się wszyscy zmęczą, udać się do "Kawiarenki u Baby Jagi" na kawę i chłodne napoje. Zawsze przygotowana pani Irena częstowała wszystkich ciastkami, pani Jadwiga przyniosła jabłka, a reszta grupy ze smakiem spożywała poczęstunek. Mimo że pani Wala chciała szybko wracać do swoich kotów, pozostali uczestnicy spaceru zdecydowali się zostać w Ogrodzie aż do wieczora. Przy kawie, wśród rozmów szybko mijał czas. W czasie wypraw "mbU" w okolicy odbywały się też sesje ślubne, co skłoniło seniorki do romantycznych opowieści z lat ich młodości. Było to bardzo udane popołudnie.

 Zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć wolontariuszki Moniki dostępnych w naszej Galerii.