W sobotę 16 kwietnia w zaprzyjaźnionej z „małymi braćmi” stołówce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zebrali się wszyscy podopieczni, wolontariusze i przyjaciele Stowarzyszenia mbU- w sumie ponad 60 osób, aby o godzinie 13ej rozpocząć uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Najpierw przywitała uczestników koordynatorka, następnie głos zabrał Brat Jarosław – kapucyn, który pobłogosławił posiłek, wszystkich zabranych oraz przeczytał fragment Pisma Świętego. Pracownicy stołówki KUL-owskiej przygotowali wyśmienity posiłek. Na początku seniorzy raczyli się gorącym żurkiem, potem sałatkami, wędlinami oraz tradycyjnym jajeczkiem. Nie mogło oczywiście zabraknąć kawy i ciast. Wybór był ogromny, a jedno ciasto lepsze od drugiego.

Po posiłku rozpoczęły się rozmowy, a radosny nastrój wzmogła wizyta świątecznego Zajączka, za którego przebrani byli wolontariusze Ania i Radek. Zajączek roznosił prezenty: wspaniałe baranki przygotowane przez wolontariuszki Małgosię i Jadzię oraz dżemy od naszych darczyńców – firmy Materne. Wszystkich zaskoczyła podopieczna p. Jadwiga, która przygotowała dla każdego śliczny, papierowy kwiatuszek, który wraz z barankiem może przyozdobić świąteczny koszyczek.

Humory i świąteczny nastrój dopisywały wszystkim, co ciekawe po kilkudziesięciu latach nie widzenia się na spotkaniu odnalazły się dwie koleżanki z pracy: p. Stasia i p. Wanda.

Ogromne podziękowania należą się naszemu głównemu sponsorowi Bankowi PKO BP, dzięki którego wsparciu mogliśmy sfinansować tę wspaniałą uroczystość.

Serdecznie dziękujemy firmie Materne za przekazanie darowizny – dżemów dla naszych Seniorów na prezent świąteczny.

Bardzo dziękujemy również p. Piotrowi za pomoc w transporcie dżemów z fabryki Materne.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu Śniadania Wielkanocnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Wielkanocy w naszej galerii