Otrzymywanie prezentów jest miłe i każda okazja jest ku temu dobra. Wolontariusze lubelskiego „mbU” postanowili zamienić się w Wielkanocnego Zajączka, chodzącego z koszyczkiem pełnym niespodzianek, i przygotować starannie i z sercem drobne podarunki, które następnie rozdali seniorom z okazji Świąt Wielkanocnych.

8 kwietnia kilkoro wolontariuszy Stowarzyszenia „małych braci Ubogich” spotkało się, tradycyjnie już, w lubelskim biurze. Celem spotkania był sympatyczny pomysł zapakowania świątecznych podarunków dla seniorów z okazji Świąt Wielkiej Nocy. W skład prezentów wchodziły dżemy o różnych smakach, które seniorzy otrzymali dzięki darowiźnie producentów przetworów Materne. Wolontariusze Radek i Alicja sprawnie podzielili się pracą i już po godzinie 70 słoików było pięknie zapakowanych, a do każdego dżemu doczepiono karteczkę z życzeniami.

Wolontariuszki Małgosia i Jadzia dodatkowo przygotowały dla każdego podopiecznego po świątecznym baranku z masy solnej. Oryginalne baranki zostały pięknie pomalowane i zapakowane, aby mogły znaleźć się w świątecznym koszyczku seniorów a następnie cieszyć ich oczy na świątecznym stole.

Prace artystyczne szły bardzo szybko. Wolontariuszka Monika wycinała papierowe jajka – pisanki, które seniorzy mieli pomalować wedle uznania na środowych zajęciach plastycznych. Miały one zastąpić coroczne tradycyjne kartki świąteczne.

Dzięki pomocy wolontariuszy wszystko zostało przygotowane na czas. Seniorzy spotkają się w środę 13 kwietnia, aby pomalować kartki – pisanki, a w sobotę wspólnie z podopiecznymi mbU z Domów Pomocy Społecznej oraz delegacją z zaprzyjaźnionego Centrum Pomocy Socjalnej będą uczestniczyć w uroczystym i radosnym Śniadaniu Wielkanocnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.