W środę 27. kwietnia podopieczni Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" oraz kilkoro wolontariuszy wybrało się na pierwszy, po zimowej przerwie, spacer do Ogrodu Botanicznego. Nadszedł już najwyższy czas na prawdziwe powitanie wiosny!

O godzinie 14.00 cała grupa zebrała się u wejścia do Ogrodu. Po gwarnych przywitaniach, wymianie ploteczek i streszczeniu przebiegu Świąt Wielkanocnych wszyscy udali się na spacer. Po drodze było co podziwiać - coraz to inne rośliny, krzewy i drzewa, które już od pewnego czasu czuły wiosnę i przepięknie rozkwitły. Seniorki prosiły o zdjęcia na tle bujnie kwitnącej roślinności.

Ponieważ podopieczni "mbU" od wielu lat w sezonie wiosenno - letnim spacerują po Ogrodzie, wszyscy wiedzieli, jaką trasę wybrać, aby móc zobaczyć wspaniale prezentujące się magnolie. Wolontariuszka Monika zrobiła kilkanaście pięknych zdjęć z seniorkami na tle krzewu. Niedaleko znajdował się ulubiony przez panie ustronny kącik, gdzie wszyscy mogli usiąść na ławkach i raczyć się czekoladkami przyniesionymi przez panią Adelę. Wzmocniona słodkościami i dotleniona grupa udała się do zaprzyjaźnionej z "małymi braćmi Ubogich" kawiarenki "Baba Jaga" na herbatę i kawę.

Spacer udała się wspaniale, nikt nie zauważył, jak szybko upłynęły te dwie godziny. Wiosna zagościła na dobre nie tylko w przyrodzie, ale i w duszach spacerujących. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii na stronie Stowarzyszenia w dziale Lublin.