W gorące majowe popołudnie podopieczni „małych braci Ubogich” spotkali się w siedzibie Stowarzyszenia, aby rozwiązać zagadki logiczne i zgadywanki.

 W czasie pierwszej części spotkania wszyscy świętowali spóźnione imieniny seniorki, pani Heleny. Pani Helena przyniosła upieczone przez siebie ciasto, które dodało wszystkim energii do intelektualnej pracy z Kazią.

Kazia jest wolontariuszka mbU od wielu lat. Ma bardzo dobry kontakt z seniorami, jest też przez nich bardzo lubiana. Kiedy podopieczni mbU poprosili o zorganizowanie zajęć usprawniających myślenie i pomagających ćwiczyć pamięć Kazia chętnie zgodziła się poprowadzić takie spotkanie. Zamiast nudnych ćwiczeń wymyśliła ciekawe gry i konkursy. Dzięki darowiznom od Sponsorów były przygotowane słodkie nagrody dla zwycięzców.

Zabawa była wciągające, poziom trudności wzrastał na równi z emocjami. W grach uczestniczyli także wolontariusze: zgadywali słowa, wsłuchiwali się w podpowiedzi, a przede wszystkim dobrze bawili.

Kazi pomagał asystent – wolontariusz Radek. Gdy skończyły się gry przygotowane przez Kazię, a nagrody jeszcze zostały, Radek zaproponował grę w skojarzenia. Także ta zabawa przypadła wszystkim do gustu. Było dużo śmiechu, bo niekiedy skojarzenia oczywiste dla jednej osoby były niemal nie do pomyślenia dla innej. Na koniec rozdano nagrody pocieszenia dla tych, którym nie udało się nic wygrać.

Seniorzy poprosili Kazię, żeby przygotowała kolejne łamigłówki na następne spotkanie. Popołudnie było bardzo udane, spędzone w miłej atmosferze, wśród śmiechu i radości z wygranych.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej Galerii