W lubelskiej siedzibie Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" trwają cykliczne spotkania pt. „Pogotowie komórkowe”. Zostały one stworzone dla naszych podopiecznych, by umożliwić im  swobodniejsze  korzystanie z najnowocześniejszych wynalazków techniki oraz ułatwić kontakt z innymi ludźmi.

Zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb seniorów, w zależności od stopnia opanowania korzystania z telefonu, dlatego też wolontariusze udzielają porad indywidualnie dla każdego zainteresowanego, który zgłasza się z własnym telefonem.

Wolontariusze wyjaśniają wszelkie wątpliwości związane z używaniem telefonów: instrukcji obsługi, ustawień, a także w jaki sposób można używać wszystkich funkcji i dodatków np. aparatu, mp3, a nawet możliwości kręcenia filmów.

Seniorzy mogą dowiedzieć się, jakie są modele telefonów komórkowych, a także uzyskać praktyczne porady w sprawie kupna telefonu, czy związane z jego doładowaniem. Wolontariusze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania tak, aby podopieczni mogli odnaleźć się w przedstawianych przez sieci ofertach i promocjach, a co ważniejsze, by byli zadowoleni z wyboru swojego telefonu i byli aktywni w świecie nowych mediów.

Zdjęcia ze spotkań można obejrzeć w naszej galerii

Serdecznie zapraszamy!

W każdy czwartek w godzinach 10.30-11.30. Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie pod numerem telefonu 81-538-26-01 lub 506 119 387.