W czwartek  17 listopada podopieczni „mbU” wybrali się do Centrum Usług Socjalnych, aby wspólnie z innymi seniorami świętować „Andrzejki”. To jednak nie jedyne spotkanie andrzejkowe lubelskiego "mbU"! W środę 30 listopada podopieczni we wspólnym gronie obchodzili „Andrzejki” po raz drugi!

***

Andrzejki w CUS

Podobnie jak ostatnio, do tańca przygrywała wspaniała orkiestra, która wiedziała, jak zachęcić seniorów to zabawy. Relacjonuje wolontariuszka Monika.

Panowie wykonali m.in.  takie utwory jak : „Cała sala śpiewa z nami”, „Czarny Ali Baba”, czy „Serduszko puka w rytmie cza-cza”. Imprezę uświetniła obecność wróżki Stellany, która zaprezentowała swoje umiejętności.  Jej specjalnością były: wróżby z kwiatów, kostek do gry i filiżanek.  Seniorzy mieli możliwość, aby powróżyć sobie  zarówno w sferze miłości, przyjaźni , jak i podróży czy finansów. Dowiedzieli się także, co gwiazdy mówią o ich najbliższej przyszłości.

Po wspólnych wróżbach odbył się przepyszny  poczęstunek. Następnie seniorzy ponownie wybrali się na parkiet, aby w rytmie muzyki oddać się wspólnej zabawie. Niestety czas szybko leci. Zanim się obejrzeliśmy impreza  dobiegła końca. Miejmy nadzieję, że za rok w podobnym gronie, a może nawet większym będziemy mogli ponownie świętować „Andrzejki”.

Podopieczni Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" serdecznie dziekują za zaproszenie na wspólną zabawę!

„W wigilię św. Andrzeja,
spełniona niech będzie Twoja nadzieja.
Niechby Ci się sprawdziło,
to, co kiedyś wymarzyło.”

***

Andrzejki w "mbU"

Jak na cotygodniowych środowych spotkaniach również i teraz nie mogło zabraknąć kawy, herbaty i słodkości.  Wolontariuszki przygotowały dla seniorów wspaniałe  wróżby. Oto dwie z nich:

SZPILKA PRAWDY

Potrzebne jest 7 lub 13 szpilek. Włóż je do kubka, potrząśnij i

wysyp na stół przykryty obrusem. Następnie odczytaj, jakie litery zostały przez rozsypane szpilki. Każda litera niosła za sobą konkretną wróżbę. Co ciekawe - najwięcej wywróżono przeprowadzek, na drugim miejscu znalazła się miłość.

WRÓŻBA Z KSIĄŻKI               

 Zadajemy pytanie na które możemy odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Następnie otwieramy książkę na "chybił-trafił". Dodajemy do siebie numery stron. Jeżeli dostaniemy liczbę parzystą to odpowiedź brzmi „tak”, jeśli odwrotnie „nie”. 

Całej zabawie towarzyszyły wyśmienite humory i uśmiechy na twarzach naszych seniorów. Dziękujemy za mile spędzone wspólne chwile. Miejmy nadzieję, że będzie ich więcej.

„Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze.”

 Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdą Państwo zdjęcia z tego przemiłego wydarzenia!