W pochmurną środę, 13 czerwca 2012 r., podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” umówili się na piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Do tej pory pogoda dopisywała przy niemal każdej wycieczce organizowanej przez lubelskie "mbU", lecz tym razem od samego rana kropił deszcz.

Choć zwykle w przypadku większych chmur i zagrożenia deszczem seniorzy prosili o przełożenie spotkania, na przystanku pojawiło się dziesięć chętnych do spaceru. Seniorów nie zraziło nawet to, że podczas jazdy autobusem spadł naprawdę duży deszcz!

Wszyscy ze śmiechem przyjęli ten fakt, a gdy trzeba było wysiadać – niespodziewanie wyszło słońce. Droga nad Zalewem była przysłonięta drzewami, wiec ani deszcz ani wiatr nikomu nie groził. Powietrze było rześkie i wszyscy mieli ciepłe ubrania, więc niezrażeni wiszącymi nad wodą chmurami seniorzy i wolontariusze  udali się na spacer.

Trzeba było jeszcze znaleźć dobre miejsce,  aby rozsiąść się do posiłku. Na szczęście przy lubelskim Zalewie jest dużo restauracji. Było to o tyle istotne, że z racji niesprzyjającej pogody nie było w ich okolicy prawie nikogo. Grupa "mbU" dostała więc pozwolenie na urządzenie pikniku pod daszkiem restauracyjnym.

Gdy słońce ukazało się już w pełni, wszyscy już byli najedzeni i szybko udali się nad wodę, żeby obejrzeć popisy młodego surfera. Wolontariuszka Kazia przyniosła także seniorkom do poczytania najnowsze czasopisma, a wolontariuszka Monika wszystkich fotografowała.

Po kilku godzinach wspólnie spędzonego czasu zrobiło się jednak chłodno i nadszedł czas powrotu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej galerii.