W środę 21 listopada 2012 r. podopieczni Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" mieli przyjemność gościć na swoim cotygodniowym spotkaniu siostrę Anafridę Biro. Siostra Anafrida pochodzi z Tanzanii i należy do zgromadzenia sióstr białych N.M.P. Królowej Afryki. Misjonarka jest w Polsce od niespełna dwóch lat, jednak świetnie włada naszym językiem. Na spotkanie z seniorami przygotowała prezentację o swoim rodzinnym kraju.

Siostra Anafrida opowiedziała również o zgromadzeniu, w którym służy, jak powstało, czym się zajmuje, gdzie prowadzi działalność, a także, jak sama do niego trafiła.

Obecni na spotkaniu z wielką uwagą i zaciekawieniem wysłuchali opowieści gościa. Nie stronili również od pytań dotyczących środowiska, kultury i zwyczajów ojczyzny siostry Anafridy. Ciekawi również byli, jak tamtejsi seniorzy spędzają swój czas.

Ogromne zainteresowanie podopiecznych Stowarzyszenia wzbudziły tradycyjne stroje i instrumenty afrykańskie, zaprezentowane przez misjonarkę. Każdy chciał choć na chwilę mieć je w dłoniach i wypróbować, jak działają.

Seniorzy mieli również możliwość wysłuchania typowej muzyki 'czarnego kontynentu', a także zakupienia pamiątkowych książeczek, płyt i różańców.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniem dla wyjątkowego gościa. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć.