Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Starszych podopieczni lubelskich „małych braci Ubogich” zostali zaproszeni do wspólnego świętowania z Centrum Usług Socjalnych przy ul. Lwowskiej i kilkoma innymi ośrodkami zajmującymi się lubelskimi seniorami.

Obchody MDOS zwane „Senioradą 2011” rozpoczną się 18 października konkursem recytatorskim. Z każdego ośrodka zgłosiło się kilkoro seniorów, którzy przygotowują wiersze polskich poetów. Podopieczni Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” będą się przygotowywać do konkursu pod opieka młodego lubelskiego aktora Adama Organisty, który poprowadzi dwa spotkania warsztatowe na początku października.

26 października odbędzie się kolejny etap świętowania, będzie to konkurs plastyczny, koncert oraz pokaz biżuterii – wszystko przygotowane przez seniorów. Kilkugodzinne spotkanie zakończy się słodkim poczęstunkiem.

Dzień później, 27 października będzie miała miejsce huczna zabawa taneczna dla seniorów. Tańce przy muzyce na żywo, uroczysty poczęstunek i przede wszystkim miła atmosfera.

Ostatnim etapem obchodów MDOS będzie zbiorowe wyjście do kina Bajka na zamknięty pokaz filmowy tylko dla seniorów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich podopiecznych mbU do udziału w obchodach MDOS. Wszystkie imprezy będą się odbywać w budynku organizatora uroczystości: Centrum Usług Socjalnych w Lublinie.